آئين نامه اجرایی کمیته داوران فدراسیون جودو

0
73


فصل اول: تعاریف و اهداف

ماده 1: تعاریف

1- آئین نامه

آئین نامه کمیته داوران فدراسیون جودو مجموعه مقرراتی است منطبق با شرح وظایفی که توسط فدراسیون جودو جمهوری اسلامی ایران تعیین می گرددو شامل دستورالعمل ها و مقررات فدراسیون جودو و فدراسیون جهانی جودو(IJF) واتحادیه جودو آسیا (JUA) که به نحوه تشکیل ، اداره و روابط کمیته با داوران وچگونگی فعالیت داوران می پردازد و در برگیرنده کمیته داوران استان ها و شهرستان ها اعم از آقایان و بانوان نیز می باشد.
2- داور
داورفردی است که کلاس ها ودوره های آموزش داوری را تحت نظرکمیته داوران فدراسیون جودو با موفقیت طی نموده و پس از اخذ گواهینامه رسمی داوری و مجوزهای لازم برابر قوانین، مقررات و دستورالعمل های فدراسیون جهانی جودو(IJF) و قوانین و مقررات اتحادیه جودو آسیا(JUA) و فدراسیون جودو ایران با توجه به تائید کمیته داوران به داوری می پردازد.
3- اختصارات در این آئین نامه،کلمات اختصاری ذیل جایگزین عناوین کامل آنها می گردد:

* کمیته:کمیته داوران فدراسیون جودو جمهوری اسلامی ایران.

* ریاست کمیته داوران: کلمات ریاست کمیته داوران به کار رفته در این آئین نامه شامل دو نفر رئیس کمیته داورن فدراسیون جودو(اجرائی و آموزشی) میباشد.

* اعضاء: اعضاء اصلی کمیته داوران فدراسیون جودو جمهوری اسلامی ایران .

* قوانین:عبارت است قوانین ومقررات فدراسیون جهانی جودو(IJF) وقوانین داوری فدراسیون جودو ایران.

* فدراسیون: فدراسیون جودو جمهوری اسلامی ایران. * عملیات جودو: شامل کلیه رویدادها ومسابقات جودو(شهرستان ،استان، کشوری ، بین المللی ، دانشجویان نیروهای مسلح ، کارگران و……)و تمرینات جودو در کلیه سطوح سنی و جنسی در سراسر کشور.

* JUA : اتحادیه جودو آسیا.

* IJF: فدراسیون جهانی جودو.

*کلمات داوریا داوران به کار رفته دراین آئین نامه شامل کلیه داوران با هر درجه داوری اعم ازآقایان و بانوان میباشد.

*کلمه بین المللی در خصوص داوران شامل داوران جهانی و قاره ای اعم از آقایان و بانوان میباشد.
4- کمیته داوران
کمیته داوران فدراسیون جودوکه دراین آئین نامه به اختصار کمیته نامیده می شود از کمیته های دائمی مستقردرفدراسیون جودو می باشدکه به عنوان تنها مرجع ذیصلاح ، سیاستگزاری ، برنامه ریزی،سازماندهی رهبری، نظارت وآموزش و هدایت امورمربوط به داوری و همچنین نظارت بر امر گزینش داوران در کلیه رویدادهای جودو ، کلاسهای آموزشی و نظارت بر نحوه عملکرد داوران در سطح کشور را برعهده خواهد داشت. همچنین کمیته داوران به عنوان تنها نماینده منحصربه فرد فدراسیون جودو وظیفه آموزش داوری ، ترجمه ، نشر، چاپ و تفسیر رسمی قوانین و مقررات داوری جودو در سطح کشور می باشد.
5- مدرس/ مربی داوری
مدرس یا مربی داوری فردی است بادرجات بین المللی آگاه به قوانین، مقررات و دستورالعمل ها و ضوابط داوری جودو که پس از گذراندن دوره ها و مراحل آموزشی لازم در این خصوص (مدرسی) که انتخاب این افراد توسط ریاست کمیته داوران فدراسیون جودو و تائید مدیر ارشد داوری به تدریس یا آموزش داوران در سطوح مختلف( درجه3،2،1، ممتاز، بین المللی) و کلاس ها و دوره های آموزشی درسطح کشور و یا بین المللی بصورت جمعی یا انفرادی می پردازد که پس ازبرگزاری دوره ها و مراحل آموزشی درهر کلاس لازم است در پایان هردوره اقدام به برگزاری آزمون های تئوری و عملی نموده وبعد از اتمام کلاس و دوره های آموزشی در اسرع وقت مدارک و مستندات دوره را به ریاست کمیته داوران فدراسیون جودوتحویل تا نتایج دوره پس از بررسی توسط ریاست کمیته داوران و مدیر ارشد داوری توسط کمیته داوران اعلام گردد.

جهت دانلود فایل کامل اینجا کلیک کنید

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید